Правовий статус ромської національної меншини в Україні

Дата: 25.09.2018 14:03

Правовий статус ромської національної меншини

в Україні

Правовий статус представників ромської національної меншини визначено у законодавстві України, а саме: Конституції України, Цивільному кодексі України, Сімейному кодексі України, Законах України "Про національні меншини в Україні", "Про освіту", "Про культуру".

Усі громадяни України користуються захистом держави на рівних підставах. При забезпеченні прав осіб, які належать до національних меншин, держава виходить з того, що вони є невід’ємною частиною загальновизнаних прав людини.

Громадяни, які належать до національних меншин, вільні у виборі обсягу і форм здійснення прав, що надаються їм чинним законодавством.

На сьогодні соціально значущим питанням є інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини.

Указом Президента України від 08.04.2013 №201/2013 схвалено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Основними завданнями з реалізації Стратегії є:

- сприяння правовому та соціальному захисту ромів;

- сприяння їх зайнятості;

- підвищення освітнього рівня;

- забезпечення охорони здоров’я;

- поліпшення житлово-побутових умов;

- задоволення культурних та інформаційних потреб.

Основними проблемами представників ромської національної меншини в Україні є:

- незадовільний стан здоров’я;

- низький освітній рівень;

- наявність фактів упередженого ставлення до ромів;

- відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу;

- відсутність свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Важливим для ромів є державна реєстрація народження дитини. Так, батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану.

Для державної реєстрації народження дитини звертатися до Броварського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, за адресою: м.Бровари, вул. Київська, 155, тел. 4-13-68, 4-04-60.

Графік роботи: вівторок – п’ятниця з 09.00 по 18.00, субота – з 09.00 до 16.45.

Обідня перерва з 13-00 по 13-45.

Батьки також мають можливість отримати свідоцтво про народження безпосередньо у пологовому будинку.